تبلیغ متنی : تبليغ شما | تبلیغ شما | تبلیغ شما | تبلیغ شما | تبلیغ شما | تبلیغ شما | تبلیغ شما | تبلیغ شما | تبلیغ شما | تبلیغ شما | تبلیغ شما | تبلیغ شما | تبلیغ شما |

فرهنگ بیمه

وبلاگ تخصصی صنعت بیمه

 

 

 صدور اینترنتی بیمه نامه در بیمه ملت آغاز شد

 

 

 

در مراسمی با حضور دکتر کهزادی رئیس کل بیمه مرکزی ایران و تعدادی از مدیران عامل شرکت های بیمه، دوره آزمایشی فروش بیمه نامه اینترنتی در شکت بیمه ملت پایان یافت و بهره برداری از این فناوری در بیمه ملت به طور رسمی آغاز شد.
به گزارش بینا ، مسعود حجاریان مدیر عامل شرکت بیمه ملت در این مراسم بر اهمیّت سامان دهی یک زنجیره از کسب و کار توانمند در صنعت بیمه کشور تاکید و استفاده از یک شبکه الکترونیکی برای فروش بیمه نامه و پرداخت خسارت را اقدامی ضروری برای صنعت بیمه توصیف کرد.

مدیر عامل شرکت بیمه ملت افزود: در پی فراهم شدن امکان پرداخت الکترونیکی حق بیمه، شرکت بیمه ملت فروش بیمه نامه به صورت الکترونیکی را برای متقاضیان آغاز کرده است، اززمانی که حق بیمه این بیمه نامه ها پرداخت شود، بیمه نامه های الکترونیکی فعال می شود.
مسئولان صنعت بیمه، در این مراسم در زمینه چگونگی وارد شدن متقاضیان بیمه نامه در پورتال مردم بیمه ملت و تکمیل فرم بیمه نامه های مورد نیاز خود در هر یک از رشته های بیمه مسافران خارج از کشور، عمر و شخص ثالث، انتخاب گزینه های مختلف مورد نیاز خود، چگونگی پرداخت الکترونیکی حق بیمه و دریافت بیمه نامه، توضیحاتی ارائه کردند همچنین شرکت کنندگان را با نحوه تعیین خسارت یک تصادف براساس عکس های ارسالی از طریق اینترنت و چگونگی استفاده از نظر کارشناسان این شرکت در نقاط مختلف کشور و نحوه پرداخت خسارت ها آشنا نمودند.
رئیس کل بیمه مرکزی ایران از عرضه اینترنتی بیمه نامه در شرکت های بیمه ملت و ایران قدر دانی کرد
دکرت کهزادی با ابراز خشنودی از این که بیمه ملت توانسته است برخی از بیمه نامه های خود را به طور الکترونیکی عرضه کند گفت: با رفع برخی از اشکلالات شبکه تبادل اطلاعات بانک ها، امکان واریز حق بیمه به روش الکترونیک و اطمینان از ایمنی این شبکه، کار فروش اینترنتی بیمه نامه به سرعت توسعه خواهد یافت.
رئیس کل بیمه مرکزی افزود: اکنون بیمه ملت در بخش های بیمه خودرو، بیمه عمر و بیمه مسافران خارج از کشور می تواند خدمات صدور بیمه نامه را به صورت اینترنتی انجام دهد و شرکت بیمه ایران نیز در چند روز پیش در زمینه بیمه آتش سوزی بیمه اینترنتی صادر کرد و فعالیت هایی که در این زمینه به صورت آزمایشی شروع شده بود اکنون به صورت نهایی به بهره برداری رسیده است و ابراز امیدواری کرد که دیگر شرکت های بیمه هم در این زمینه فعال و موفق شوند.
دکتر کهزادی با اشاره به امکان فعال تر شدن صنعت بیمه در زمینه صدور بیمه نامه عمر از طریق الکترونیکی گفت: در بعضی از کشورها بیش از 50 درصد پورتقوی بیمه و در تعدادی از آنها 70 درصد پورتقوی بیمه ای مربوط به بیمه های عمر است.
بازاریابی برای بیمه های عمر می تواند سبب توسعه اشتغال در بخش متقاضیان شغل شود و به شرکت های بیمه توصیه کرد که در زمینه چگونگی خرید بیمه نامه از طریق اینترنت، به ویژه فروش اینترنتی بیمه نامه های عمر در شرکت های بیمه اطلاع رسانی و تبلیغ شود.
رئیس کل بیمه مرکزی با تاکید بر ضرورت پرداخت سریع تر خسارت بیمه گذاران، شرکت های بیمه را به هشیاری در مقابل تقلب های احتمالی در اعلام خسارت های بیمه ای غیر واقعی وجلوگیری از سوء استفاده از منابع شرکت های بیمه فراخواند.
دکتر کهزادی همچنین اعلام کرد که به زودی شرکت های بیمه از نظر میزان رضایتمندی مردم از خدمات آنها رتبه بندی می شوند و از شرکت ها ی بیمه دعوت کرد که در زمینه ملاک ها و معیارهای رضایتمندی از فعالیت شرکت های بیمه، پیشنهادهای خود را به بیمه مرکزی ارائه دهد

نوشته شده در تاريخ دوشنبه چهاردهم آبان ۱۳۸۶ توسط فرهنگ بیمه